Tanıştırayım: Eski Sevgilim (Bahçe Balık, Kaş)

Ahtapot Izgara Bahçe Balık

İnsan sürekli değişiyor. Bir sevdiğini bir an geliyor artık sevmez oluyor. “Canım”, “bebeğim” dediğin bir gün geliyor sana el oluyor. Kaş’daki Bahçe Balık da insanoğlundaki önlenemez bu hissel değişimden etkilenen işletmelerimizden bir tanesi.

İki yıl önce gittiğimde “İşte Bu!”, “Hayalimdeki Balık Lokantası” dediğim mekan iki yıl sonraki ziyaretimde bir baktım, neredeyse hiçbirşey ifade etmez durumdaydı. Fakat bunu sadece söz konusu mekandaki kalite bozulması ile açıklayamayız, hatta belki de onla hiç açıklayamayız. Çünkü kalitenin bozulup bozulmadığına açıkçası çok da emin olamadım. Ama şunu çok net hissettim: Bahçe Balık’da fazla bir numara yoktu.

Mekan yine tıklım tıklım dolu, tıpkı iki yıl önce olduğu gibi. İki yıl önceki hatıramla zıt olarak sadece şu vardı: Mezelerin hiçbirinin tadı birşey ifade etmiyordu. Hepsi sıkıcı ve yavandı. Sonra düşündüm. Düşününce fark ettim ki zaten Bahçe Balık benim aklımda mezelerinin tadı ile de kalmamıştı, bahçeli güzel ortamı ve elbette Ahtapot ızgarası ile kalmıştı. Bahçeli güzel ortamı yine güzeldi (ki sonra komşu bahçeleri de denedim, inanın onlar daha keyifliydi) evet ama havada güzel kokulardan çok para kokuları vardı. Daha bir ticarethane gibi, nasıl söylesem, bahçe yine güzel, yine taze ama o bahçeye bakan işletmecileri sanki güzel bir kır düğününe bakıp hasılatı düşünen gelin anası gibiler… Gelin heyecanı ile bakmıyorlar yani, burma bilezik heyacanı var daha çok. Anlatabildim mi?

Ahtapot Izgara Bahçe Balık
Bahçe Balık'ın alamet-i farikası, muhteşem ahtapot ızgarası!

Anlatamadı isem şunu deneyin: Müessesenin sırrı Coca Cola formülü gibi saklanan Alamet-i Farikası, Ahtapot Izgarası, yine her zamanki gibi dudak uçuklatıcı lezzette. Bir küçük tabak ahtapot ızgaranın fiyatı ise, sıkı durun, 35 TL. İstanbul’da en lüks mekanlarda bile bu fiyatı vermeniz zor.

Son sözüm şu: Kaş’da Bahçe Balık’a evet, gidilebilir. Ahtapot Izgarası acaip fiyatına rağmen, tadılabilir. Ama gerçekçi olalım. Kaş’da daha uygun fiyata, çok daha lezzetli yemekler ve özellikle mezeler tadabileceğiniz, ambiyansı Bahçe Balık’dan çok daha güzel olan mekanlar var. Üzgünüm Bahçe Balık, biz artık ayrı dünyaların insanlarıyız.

Ahtapot Izgara, Meze @Bahçe Balık, Kaş, Antalya

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir